Soovime teile ilusat alanud koolivaheaga!

Head õpilased, õpetajad ja lapsevanemad. Soovime teile ilusat alanud koolivaheaga!
Kuid palume meil kõigil pöörata tähelepanu, et veedame koolivaheaja ohutult!
Edastame teile Haridus- ja Teadusministeeriumi sõnad.
Üldhariduskoolides algab koolivaheaeg, mis on vajalik puhkepaus kõigile õpilastele, õpetajatele ja lapsevanematele. Kestvas COVID-19 pandeemia olukorras on ülioluline pöörata ka vaheajategevustes tähelepanu viiruse ennetamisele ja ohutult puhkamisele.
See tähendab, et ka puhates tuleb vältida gruppides kogunemisi, tegutseda hajutatult ja võimalusel õues, hoida distantsi ja kanda avalikes kohtades maski.
Koroonaviiruse leviku tõttu soovitame hoiduda reisimisest, kui see pole just vältimatult vajalik. Info reisipiirangute kohta leiab Välisministeeriumi veebilehelt.
Oluline on koolivaheaeg sisustada nii, et järgitakse kõiki viiruse ennetamiseks vajalike nõudeid: vältida rahvarohkeid kogunemisi, hoida distantsi, kanda avalikes kohtades maski, võimalusel püsida kodus ja vähendada kontakte. Eriti oluline on olla ettevaatlik suheldes riskirühmadega, kelle vaktsineerimine on alles pooleli.
Portaal Teeviit on koondanud hulga tegevusi vaheaja ohutuks sisustamiseks, leiate need teemaviitega #sisukasvaheaeg.
Head tervist, ilusat vaheaega ja vahvaid talverõõme!