Meedia

Aprill 2024

Õppekavade ajakohastamine toob tehnoloogia ainevaldkonda märkimisväärseid muutusi. Käsitöös, kodunduses ja tehnoloogiaõpetuses hakkavad kehtima kooliastmeti ühised õpitulemused ja iga õpilane peab need saavutama kõigis kolmes aines. Väga lihtsustatult tähendab see, et edaspidi õpivad poisid ka käsitöötehnikaid ja kodundust ning tüdrukud puu- ja metallitööd.

Peetri Lasteaias-Põhikoolis hakati tehnoloogiaõpetuse ainevaldkonda reformima juba kuus aastat tagasi. Õpetajad Inga Veskimägi ja Margit Alesmaa töötasid välja kontseptsiooni, mille kohaselt on õpilased jagatud segarühmadesse, kus poisid ja tüdrukud jagunevad võimalikult võrdselt ning kursused toimuvad kaheksa nädala kaupa.

Märts 2024

Tänavu kevadel tähistab Peetri Lasteaed-Põhikool 15. sünnipäeva. Rae Sõnumid rääkis kooli sama kaua juhtinud Luule Niinesaarega, kuidas need 15 aastat möödunud on ning kuidas plaanitakse tähtpäeva tähistada.

Jaanuar 2024

Jätkub õpetajate streik 2024. Valitsus ei ole jõudnud kokkuleppele ning streigiga liitusid ka lasteaedade õpetajad ning abiõpetajad.

Täna oli õpetajate streigi teine päev! Mingeid järeleandmisi Kaja Kallase valitsus teinud ei ole ja tööseisak jätkub. Homme liitub streikijatega ka kuus tuhat lasteaiaõpetajat. Kas mudilased saab üle ukse anda või tuleb nad koju jätta?

22. jaanuarist algab õpetajate streik! Aga, mis saab lastest? Haridus- ja teadusminister Kristina Kallas on veendunud, et lapsed peavad koolis käima ka streigi ajal. Reporter käis koolides kohapeal, et pilt selgemaks saada!

Eestis on õpetaja põhipalk 1749 eurot – nüüd streigivad õpetajad, et rohkem saada. Paarikümne tuhande õpetaja streik peaks kestma vähemalt nädala. Eesti valitsus ei kavatse painduda palgatõusunõuetele.

Artikkel on Soome keelne.

Detsember 2023

Juba seitsmendat aastat alustab õpetaja Heleni klass detsembrikuu iga koolipäeva tervisliku ampsuga. Õpilastel on kordamööda ülesanne valmistada ette ja tuua kooli suupiste, mida kaaslastele pakkuda. Järjekord loositakse.

Heleni sõnul on peredel suupiste valimisel vabad käed – selle tervislikkus sõltub aga sellest, mida keegi tervislikuks peab: „See võib olla mõni puu- või juurvili, või on retseptis mingi tavapärane komponent vahetatud tervislikuma vastu, näiteks on valge suhkru asemel kasutatud pisut tervislikumat magustajat või nisujahu asemel mõne teise teravilja oma – tingimus on see, et suupiste peab olema tervislikum kui komm.“

September 2023

„Õpetaja päevikut“ täidab seekord Peetri Lasteaia-Põhikooli klassiõpetaja Liza Helisma. Kuidas ta leidis tee õpetamise juurde, millisest haridusmaailmast ta unistab ning milliseid soovitusi jagab õpetaja vaimse tervise hoidmiseks?

Detsember 2021

Head rahvusvahelist koostööd tegevad koolid saavad eTwinningu kooli tunnustusmärgi. Eestis sai 2020/2021. õppeaastal sellise märgi üheksa kooli.

Veebipõhistes eTwinningu projektides saab ühte klassiruumi kokku tuua õpilased praktiliselt üle maailma, aga ennekõike hõlmab eTwinning Euroopa üldharidus- ja kutsekoole ning lasteaedu: nende virtuaalne võrgustik on aktiivsem kui kunagi varem.

November 2021

Peetri Lasteaed-Põhikool on saanud Euroopa Liidult rahastust Erasmus+ õpirände projektidele, mis on suunatud haridustöötajatele. Erasmus+ on Euroopa Liidu haridus-, koolitus-, noorte- ja spordiprogramm, mille võimalusi saavad kasutada lasteaiad, üldharidus-, kutse- ja kõrgkoolid, noorteja solidaarsusvaldkonnas tegutsevad organisatsioonid, kohalikud omavalitsused, koolitusettevõtted, katusorganisatsioonid, erialaliidud, MTÜ-d, muuseumid, raamatukogud, vabahariduskoolid jne.

September 2021

Jaanuar 2021