Hoiame “SAE TERITAMISEL” silma peal

Hea koolipere, distantsõpe esitab jätkuvalt väljakutseid nii lastele kui ka teile. Selleks, et distanstõppe perioodil end hoida, saame appi võtta LME 7. harjumuse – TERITA SAAGI.

• Sae teritamise märksõna tuletab meile meelde, kui oluline on hoida oma füüsilist ja vaimset tervist. See tähendab, et peab korralikult sööma, sporti tegema ja õigel ajal magama minema. Oluline on arendada oma mõistust igal võimalikul viisil, hoida süda rahulolevana ning suhted pereliikmete ja sõpradega head. Tähtis on hoolitseda oma hinge eest aidates teisi inimesi. Kasutame oma aega, et hoida keha, mõistus, süda ja hing tasakaalus.
  • Kuidas me teame, kui palju oleme oma keha, mõistuse, südame ja hinge kosutamisele tähelepanu pööranud? Pakume välja oma nädala tegevuste planeerimiseks ja jälgimiseks nädala planeerija töölehe, mille on koostanud Triin Noorkõiv, Grete Arro, Kati Aus ja Kriste Talving Tallinna Ülikoolist. Lehe eesmärgiks on õpetada lapsele, kuidas oma päeva ja nädalat kõrvalt vaadata ning läbi selle oma tegevusi paremini planeerida ja analüüsida.
  • Materjal on mõeldud kasutamiseks alates 13. eluaastast. Noorematel soovitame seda täita vanemate abiga.
  • Tutvuge Hea plaani töölehe ja plaani kasutusjuhendiga. Palume võimalusel see leht välja trükkida ja õpilase jaoks nähtavale kohale panna, et nädala jooksul oma tegevused üles märkida ja neid jälgida.
  • Aidake lapsel nädala lõpus teha kokkuvõte ja uue nädala jaoks tegevusi välja mõelda, et hoida keha, mõistus, süda ja hing tasakaalus 😊. Neid kokkuvõtteid saavad õpilased ka omavahel ja klassijuhtajaga jagada.

HEA TEADA

Oma päeva, nädala või kaugemate eesmärkide peale mõtlemine on vähemalt kolmes mõttes kasulik.

1) Esiteks tahab aju pidevalt teada, miks ta midagi tegema peab – aju vajab suurt pilti, et täiega käima minna.

2) Teiseks aitavad selgeks mõteldud ja meeles hoitud eesmärgid ka tüütute ülesannete puhul ja ootamatute sündmuste keerises järje peal püsida ehk siis ei lähe muu möllu sees kõige olulisem meelest.

3) Kolmandad, see aitab hiljem veelgi paremini eesmärke seada, aga ka paremini aru saada, millal mingist eesmärgist on mõistlik lahti lasta.

Soovime kõigile jõudu, rõõmsat meelt ja sihikindlust!

LME töörühm „Tuletorn“