Euroopa päevaga seotud tordivõistlus – KOOGID ÜMBER EUROOPA 9.mai

Üks magus üritus on tulemas! 🍰
9.mai toimub Euroopa päevaga seotud tordivõistlus.
Teemaks on „KOOGID ÜMBER EUROOPA“
Tort peab olema ise valmistatud Euroopaga/Euroopa päevaga seotud, fantaasiarikas, isuäratav ning korrektselt teostatud, võistlusele võib esitada nii magusaid kui ka soolaseid torte.
KATEGOORIAD
▪️ 1.-4. klass
▪️ 5.-9. klass
Mõlemas kategoorias valitakse välja:
▪️ Parim maitse
▪️ Parim fantaasia ja teostus
▪️ Üks publiku lemmik tort.
KORRALDUS
▪️ õpilased registreerivad end võistlusele kuni 02.05.2022;
▪️ valmistavad kodus tordi;
▪️ toovad selle 9.mai hommikul enne 1. tunni algust kooli sööklasse.
Osaleda võivad kõik klassid igas vanuseastmes kuni 4 liikmelise võistkonnaga.
Lisaks valmistatud tordile katab iga õpilane/võistkond Euroopa temaatilise laua, mis sobib nii antud tähtpäeva kui ka valmistatud tordiga ning asetab tordi juurde sildi autori nime ja klassiga. Palume igal võistkonnal lõigata oma tordist üks lõik ning serveerida see eraldi taldrikule žüriile.
Torte saavad vaadata kõik õpilased enne esimest tundi ja vahetunnil 9:15 – 9:25 ning anda oma väärtuslik hääl ühele tordile (hinnata saab vaid välimust!).
1 tunni ajal vaatab-maitseb-hindab kõiki torte žürii, kuhu kuuluvad tundelise maitsemeelega salapärased kriitikud.
2 tunni ajal saavad klassid oma tordi kätte ja võivad selle koos oma klassiga ära süüa. Palun igal grupil korrastada võistlusjärgselt oma koht!
Laud kaetakse sööklas 9.mai hommikul enne 1. tunni algust (alates kella 8.00st). Laua (ala laual) mõõtmed: 0,5 m * 0,5 m. Ühele lauale paigutatakse üks tort.
REGISTREERIMINE
Soovijatel registreeruda hiljemalt 2.mai aadressil tiina.nukk@peetri.edu.ee
Registreerumisel esitada: klass, nimi(ed), retsept ja kaetava laua kavand.
Võitjad kuulutatakse välja järgmisel päeval aulas:
▪️ 10:10 5.-9. klass
▪️ 12:20 1.-4. klass.