4.E klassi „Iga päev on seiklus“ vihikud kandideerivad 2018. aasta parima keeleteo tiitlile

Kirjutame Teile ühest toredast ettevõtmisest, saavutusest, mille jagamist ei saa kuidagi vaka all hoida ja väärib edastamist, avalikustamist ning jagamist kogu kooliperega.

Nimelt on kõikide suurte nimede kõrval ka meie kooli 4.E klassi „Iga päev on seiklus“ vihikud kandideerimas 2018. aasta parima keeleteo tiitlile.

Igapäevaselt käsikirjas täidetavad vihikud on suurepäraseks vahendiks, mille abil tõsta nutiajastu laste seas eesti keele tuntust ja soodustada eesti keele õppimist ning kasutamist. „Iga päev on seiklus“ vihik on õpetaja Helen Pullineni tänane panus õpetajana, et eesti keel püsiks ja oleks väärtustatud. Vabariigi aastapäeva kontserdi valguses peaks igaüks meist mõistma, et alustada tuleb lastest, sest nemad teevad tulevikus otsuseid ja valikuid. Ükski keel ei püsiks, kui poleks inimesi, kes seda kasutaksid.

Tegelikult on lapsed igapäevaselt vihikuid täitnud juba pea kolm aastat ja nende jaoks pole probleemi ühest tavalisest päevast mitu lehekülge kirjutada. Nad teavad, et nende mõtted on olulised. Nad teavad, et iga päev on seiklus.

Mõtleme korraks, kui paljudel meist on algklasside ajast keskmiselt üle kümne vihiku igapäevaseid tegemisi täis kirjutatud? Kui paljud meist teavad, missugused olid meie päevad? Kui paljud meist mäletavad, mida tegime või mõtlesime teises klassis 10. oktoobril? Või kolmandas klassis ema sünnipäeval? Meile jäävad meelde suured sündmused, aga oluline on märgata, et iga päev juhtub midagi ja kõikide suurte kivide vahele mahub palju väikseid kive.

… ja võib-olla on see tuleviku mõttes tegelikult üks päris suur keeletegu?

 

Lisaks käisid õpetaja Helen Pullinen koos 4.e klassi laste Adriana Raua ja Tony Tristan Laurikuga Vikerraadios. Kuulake väga toredat ja inspireerivat intervjuud siit: http://bit.ly/2tTxPrY

Keeletegusid saab veel täna (06.03) südaööni hääletada siin: https://www.hm.ee/et/keeletegu2018

pildid: https://www.facebook.com/vikerraadio/