26.11 tähistasime koolis sallivuse päeva “Erinevus on rikkus”

Eile tähistasime koolis sallivuse päeva “Erinevus on rikkus”. Me kõik erineme üksteisest oma väljanägemise, huvide ja tegevuste, valikute ja võimete poolest. Sallivuse päeva eesmärgiks oli parandada õpilaste heaolu ja julgustada sallivust, austust ja dialoogi erinevuste suhtes. Sallivusest tulenevalt me lubame erinevustel eksisteerida. Austusest aga kumab positiivsust. Austuse tulemusel me hindame, peame lugu, imetleme, väärtustame, võtame eeskujuks ja jäljendame. Austusest tulenevalt soovime erinevustest õppida. Sallivuse ja austuse arendamine hoiab klassikollektiivi läbisaamise sõbralikumana.
Õpilased uurisid koos klassijuhatajatega kolm esimest tundi, kuidas igaühe erilisus rikastab klassi ja kooli.
Õpilastel oli võimalus koos sõpradega mängida “Juhtumi jahti” ja lahendada üheskoos elulisi olukordi, mis võivad koolis ette tulla.
Õpilastele esinesid Kelli Maailmakoolist, kes jagas õpilastega mõtteid võrdõiguslikkusest ja
Kristina Pärtelpoeg, kes rääkis lastele oma kogemustest seoses kiusamisega ja kaasamisega.