Eesti

Kohtumine Eestis

Comenius projekti kolmas kohtumine toimus Eestis, Peetris
Project meeting in Estonia

Peetri Lasteaed-Põhikool osaleb Comenius programmi partnerkoolide koostööprojektis  “The Treasure Chest and ICT or ICT in reading and writing“.  Projekt on elukestva õppe programmi osa, mida finantseerib Euroopa Liit.

Projekti kolmas kohtumine toimus Eestis Peetri – Lasteaed Põhikoolis24.05 – 29.05.14.  Kooli külastas 17 õpetajat ja 15 õpilast. Külalistele  tutvustati kooli, korraldati kontsert, näitamaks meie riigi  rahvatantse ja –laule.

Kohtumisel arutasid õpetajad projekti tegevuste üle ja samal ajal toimusid õpilastele erinevad töötoad. Lapsed  osalesid sportmängudes ja orienteerumises, õppisid eesti rahvatantse ning tegelesid käsitöö ja robootikaga.

Loomulikult ei saanud me kasutamata jätta võimalust näidata kõigile külalistele Kalevi kommivabrikut.  Meeldejäävaks tegi meile selle ekskursiooni giid Otto Kubo, kes andis meile põhjaliku ülevaate vabriku ajaloost ning  tutvustas ka maiustuste valmistamise tootmisprotsessi.

Meeldiv kohtumine toimus Rae Vallavalitsuses, kus projektis osalejaid võttis vastu vallavanem.  Vallavanem  Mart Võrklaev andis ülevaate Rae valla tegemistest. Järgmisena külastasime Jüri Gümnaasiumi, kus saime väga sooja ja meeldiva vastuvõtu osaliseks.

Kolmas kohtumine sai kokku võetud Viikingite Külas, kus tutvustati Eesti ajalugu ja külalistele õpetati eesti rahvatantse ja –mänge ning prooviti kohalikku toitu.

Galerii