Rae valla haridusasutused alustavad kooliaastat tavapäraselt kontaktõppega

RAE VALLAVALITSUSE PRESSITEADE
28.augustil 2020

Sel nädalal kohtusid Rae Vallavalitsuses valla koolide- ja lasteaedade juhid, et ühiselt kavandada õppeaasta algust koroonaviiruse leviku tingimustes. Nii nagu on soovitanud Haridus- ja Teadusministeerium, algab kooliaasta võimalikult tavapäraselt kontaktõppega.

„Rae valla haridusasutustel on valmisolek õppetööd alustada, kõik juhid on oma meeskondadele tutvustanud soovitusi riskide maandamiseks ning on läbi mõelnud plaani viiruse leviku tõkestamiseks. Oleme vastavalt muutuvale olukorrale valmis koostöös vajadusel õpet ümber korraldama. Eelmisest eriolukorrast saadud kogemus on hindamatu ning näitas, et meie haridusasutused said distantsõppega hästi hakkama. Viimati selgusid ka Liikuma Kutsuva Kooli Aasta Tegija 2019/2020 kategooriad ja nominendid, kus Jüri Gümnaasium on nomineeritud kategoorias „PARIM DISTANTSÕPPEGA KOHANEJA”. See on suur au ning nagu ikka väikestes kogukondades, nii õpivad ka meil väiksemad suurematelt ja kogenenumatelt ehk Jüri Gümnaasiumis on olemas kompetents, et ka teistele nendes küsimustes nõu anda,” selgitas Rae Vallavalitsuse haridusspetsialist Marju Randlepp.

„Palume kõikidel suhtuda vastutustundlikult enda ja teiste tervisesse ning jätta haigustunnustega lapsed koju nii koolist kui lasteaiast. Kindlasti võtta ühendust perearstiga ja vajaduselt viia läbi testimine. COVID-19 viiruse ilmnemisel haridusasutuses teevad haridusasutused, vald ja Terviseamet koostööd, et leida parim viis edasiseks õppetöö korraldamiseks ning viiruse edasise leviku tõkestamiseks,” kommenteeris Randlepp.

„Kuna kontaktide vähendamine on kriitilise tähtsusega, siis soovitame hoiduda suurematest kogunemistest ja käia võimalusel koolis jalgsi, tõuke- või jalgrattaga,” lisas Randlepp.

„Avame septembrikuus kaks täiesti uut haridusasutust, Kindluse Kooli ja Assaku Lasteaia. Esimene september on väga oluline ja sümboolne kõigile haridusasutustele, aga eriti oluline õpilastele ja haridustöötajatele, kes peavad alustama töötamist/õppimist täiesti uues majas. Loodame, et kooli algus sujub ilma viperusteta ning kõik saavad aru, et olukord on erandlik ning nõuab meie kõigi vastutustundlikku käitumist,” lisas vallavanem Madis Sarik.

Hoiame end tervena!

Fotol: Kindluse Kooli spordiväljak.