Rae siseliinid alates 01.09.2020

Rae valla siseliinid ja maakonna avalikud liinid alates 01.09.2020

Alates 01.09.2020 alustatakse taas Rae valla siseliinide teenindamist ning maakonna avalikel bussiliinidel toimivad mitmed muudatused.

Rae valla siseliinid

Teenuse osutaja: AS Hansabuss

Infotelefon: 600 7755

Infotelefon on avatud busside liinil oleku ajal alates 07:00 kuni 18:00

Peetri Lasteaed-Põhikooli teenindavad valla siseliinid R7, R9, R10

R7Rae – Peetri kool
R9Kindluse kool – Järveküla kool – Peetri kool
R10Järveküla – Mõigu – Peetri – Järveküla

Maakonna avalikud bussiliinid

Teenuse osutaja: AS GoBus

Infotelefon: +372 640 4000

Infotelefon on avatud busside liinil oleku ajal alates 05:30 kuni 00:00

121Tallinn – Peetri
162Tallinn – Peetri – Järveküla – Uuesalu – Järveküla – Peetri – Tallinn

Võrreldes eelmise õppeperioodiga on sisse viidud mitmed muudatused valla siseliinidel ja kool-kodu/kodu-kool liikumisteel on tagatud teenus samuti maakonna avalike bussiliinidega

NB! Järgmisena on nimetatud muudatused, mis on sisse viidud võrreldes eelmise õppeaastaga

• Sõitjate sisenemine ja väljumine toimub ainult liiklusmärgiga 541a (bussipeatus) tähistatud peatustes. Rae Vallavalitsuse poolt tähistatakse septembriks mitmed uued peatuskohad, mis on avaldatud sõiduplaanides märgitud punasega.
  • Liin R7 algpeatus Rõõla asub Rõõla tee – Väike-Rae tee ristmiku piirkonnas ning sealt tagatakse Väike-Rae tee piirkonna elanikele teenus Järveküla, Peetri piirkonda.
  • Liinile R7 lisatakse sissesõit peatusesse Kindluse kool.
  • Liinile R10 lisatakse sissesõit peatusesse Kindluse kool. Liinil avatakse uus peatus Reti teel Järveküla kooli kõrva.
  • Maakonna bussiliinile 162 lisatakse väljumisi https://www.ytkpohja.ee/koondplaanid

Sõiduõigus Rae siseliinidel ja maakonna avalikel liinidel

• Kõik siseliinidel ja maakonna avalike liinide sõitjad peavad sõidukisse sisenedes registreerima oma sõiduõiguse!
    • Rae valla siseliinidel on kõikidel, oma sisenemise registreerinud reisijatele, sõitmine tasuta
      • Bussi sisenedes aseta oma isikustatud Ühiskaarti või ISIC õpilaspilet või süsteemiga liitunud koolide elektroonilisi õpilaspilet validaatorile ning süsteem registreerib sõiduõiguse.
    • Maakonna avalikel liinidel kehtib ühistranspordi kasutajatele 0-eurone bussipilet alates 1. juulist 2018 , kes ei ole vanuses 20 – 62 eluaastat. https://www.ytkpohja.ee/et/piletite-hinnad
      • 0-eurone piletihind kehtib kõigile keskmise ja raske puudega ning osalise töövõimega ja puuduva töövõimega isikutele, töövõimetuspensionäridele ning raske liikumispuudega ja sügava puudega isiku saatjale. Soodustusi saab siduda Ühiskaardiga, selleks tuleb ühendust võtta Ühistranspordikeskusega.
      • Ühistranspordiseadusest tulenev tasuta sõiduõigus on lisaks sügava või raske nägemispuudega isiku saatjal või puudega isikut saatval juht- või abikoera.
      • Sõitjad, kes on vanuses 7 kuni 19 on kohustatud tõendama oma 0-eurost sõiduõigust. Sõiduõiguse registreerimiseks ja tõendamiseks on võimalik kasutada kas isikustatud Ühiskaarte või ISIC õpilaspileteid ja süsteemiga liitunud koolide elektroonilisi õpilaspileteid.
      • Sõitjad, kes on vanuses 20-62 eluaastat, peavad soetama sõiduõiguse vastavalt kehtestatud hinnakirjale https://www.ytkpohja.ee/et/piletite-hinnad
      • Sõitjad, kes on vanuses 63 ja vanemad on kohustatud tõendama oma 0-eurost sõiduõigust. Sõiduõiguse registreerimiseks ja tõendamiseks on võimalik kasutada kas isikustatud Ühiskaarti või paluma bussijuhil väljastada endale 0-eurone paberpilet. Bussijuhil on sel juhul õigus küsida isikut tõendavat dokumenti, et veenduda sõitja vanuses.
    • Kõiki maakonna avalikel liinidel olevaid piletitooteid saab osta piletimüügi keskkonnas www.pilet.ee
    • Ühiskaarti saab isikustada piletimüügi keskkonnas www.pilet.ee
    • Bussi sisenedes aseta oma isikustatud kaart validaatorile ning süsteem registreerib sõiduõiguse. Sõiduõiguse registreerimise läbi saame paremini planeerida ühistransporditeenuse tagamist vastavalt nõudlusele.
    • Väikese sõitja meelespea!
    • Teisi kasulikke viiteid https://www.ytkpohja.ee/soitjale-abiks/